Джуринська територіальна громада

Вінницька область, Жмеринський район

Соціальні послуги

Фото без опису

Що таке соціальні послуги- дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім’ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг.

Навіщо потрібні соціальні послуги? Допомогти, підтримати та наснажити людину у скрутній ситуації, аби вона за рахунок власних та залучених ресурсів могла подолати труднощі та жити повноцінним життям. Ніхто з нас не застрахований від життєвих складнощів. Взаємо підтримка – це те, що робить соціальну послугу успішною.

Для кого соціальні послуги? Для усіх мешканців громади, навіть офіційно не зареєстрованих які потребують соціальних послуг.

Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Інформування – Зміст послуги:  полягає у наданні інформації з питань соціального захисту населення, у тому числі переліку та адрес надавачів соціальних послуг, умов їх отримання, тарифів на платні соціальні послуги надання інформації щодо отримання медичної, правової допомоги, адміністративних послуг та інших видів послуг.

Консультування - Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються протягом строку, необхідного для виходу зі складної життєвої ситуації та адаптації особи, сім’ї до нових умов соціального середовища, спрямованих на усунення/пристосування обмежень життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності, збереження та продовження соціальної активності особи, сім’ї.

Кризове та екстрене втручання - Зміст послуги: психологічна допомога (консультування, підтримка, діагностика, корекція, психотерапія, реабілітація), надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, представництво інтересів, корекція сімейних стосунків, допомога особам, які постраждали від насильства в сім’ї, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, організація надання невідкладної медичної допомоги, організація надання притулку.

         Догляд вдома – Зміст послуги: заходи, що проводяться за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня надавача соціальної послуги і полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які частково або повністю втратили / не набули здатності до самообслуговування. Соціальна, надається безоплатно, за плату або з установленням диференційованої плати відповідно до вимог законодавства.

 

Представництво інтересів - Зміст послуги: ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг; допомога в оформленні або відновленні документів; сприяння в реєстрації місця проживання або перебування; допомога у розшуку рідних та близьких, відновленні родинних та соціальних зв’язків; сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування, встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо.

Соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають в складних життєвих обставинах - Зміст послуги: комплекс заходів, що передбачає оцінку потреб, визначення шляхів вирішення основних проблем, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань, сприяння у отриманні інших послуг, допомогу в усвідомленні значення дій та/або розвиток вміння керувати ними, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин.

         Соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування - Зміст послуги: комплекс заходів, що передбачає допомогу у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї, адаптацію дитини в нових умовах, створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні, захист майнових, житлових та інших прав дитини, сприяння навчанню та розвитку дитини, допомогу у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення, підготовку дитини до виходу із сім’ї, в тому числі до самостійного життя.

           Соціальна адаптація - Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються протягом строку, необхідного для процесу активного гармонійного пристосування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебували у спеціалізованих або інтернатних закладах, осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, до змінених умов соціального середовища, спрямованих на усунення/пристосування обмежень життєдіяльності для підтримки соціальної незалежності, збереження та продовження їхньої соціальної активності.

Соціальна профілактика - Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються суб’єктом, який надає соціальні послуги, спрямований на попередження, обмеження та зупинення негативних соціальних і особистісних (поведінкових) явищ та їх наслідків у соціальному середовищі та реалізується за допомогою різних інструментів впливу соціального, юридичного, педагогічного, психологічного характеру.

Натуральна допомога  Зміст послуги: заходи, що проводяться протягом робочого дня надавача соціальної послуги і полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальна послуга в обсягах, визначених цим Державним стандартом, надається безоплатно, за плату або з установленням диференційованої плати відповідно до вимог законодавства.

   Супровід під час інклюзивного навчання -  Зміст послуги: комплекс заходів, спрямованих на забезпечення повної та ефективної участі отримувача соціальної послуги в освітньому процесі шляхом надання підтримки та допомоги в пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі, а також на забезпечення безпеки в приміщенні, на території закладу дошкільної освіти, закладу освіти, який забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти, на іншій території під час екскурсій, навчальних поїздок, інших заходів, передбачених освітнім процесом.

Соціальні послуги залежно від місця надання поділяються на послуги, що надаються:

1) за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);

2) у приміщенні надавача соціальних послуг:

Соціальні послуги в КУ «ЦНСП» можуть надаватися:

  •  за рахунок бюджетних коштів (безкоштовно);
  • з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;

   Безоплатно в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, надаються  послуги: особам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим , які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

  • - громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з, стихійним лихом, пожежею, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
  • - сім'ям, дітям та молоді, які знаходяться у складній життєвій ситуації;
  • - дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
  • - особам з інвалідністю;  
  • - особам, які звільнилися з місць позбавлення волі;
  • - особам, які зазнали жорстокості та насильства  в  сім’ї;
  • - особам, які постраждали від торгівлі людьми та зазнали насилля;
  • - учасникам бойових дій та їх сім'ям;
  • -Захисникам та Захисницям України та членам їх сімей;
  • -ветеранам війни та членам їх сімей;
  • -внутрішньо переміщеним особам;
  • - невиліковно хворим.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання соціальних послуг у КУ «ЦНСП» та оформлення особової справи, визначається окремо з огляду на те, яких соціальних послуг потребує особа/сім’я, яка знаходиться у складних життєвих обставинах, відповідно до державних стандартів.

       Комунальною установою виявляються особи (сім’ї), які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, визначаються індивідуальні потреби осіб (сімей) у соціальних послугах та організовується їх надання, проводиться соціально-профілактична, інформаційно-просвітницька робота з особами (сім’ями), спрямована на запобігання складних життєвих обставин.

     Особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальними робітниками центру надається допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу).

   При потребі працівники установи організують взаємодію з іншими фахівцями та службами, нададуть інформацію щодо соціального захисту, допоможуть в оформленні або відновленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, а також здійснять інші заходи щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб (сімей), які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

     Робота установи ґрунтується на принципах індивідуального підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості, конфіденційності та відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

Особові справи оформляються, обліковуються й зберігаються з дотриманням принципів конфіденційності згідно номенклатури справ.

За детальною інформацією просимо звертатись до Відділу праці, соціального захисту та охорони здоров’я Джуринської сільської ради або ж в КУ « Центр надання соціальних послуг», які розміщені за адресою: село Джурин, вул.Заводська, 2 (1 поверх в приміщенні Джуринської сільської ради)).

Довідки за телефоном (068) 565 61 07

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора