Щоб Ваш манікюр був безпечним дотримуйтесь правил безпеки
Манікюр - одна з найбільш популярних та затребуваних послуг у сфері краси. Ретельно обирайте майстра, що не нехтує правилами безпеки.
На що звернути увагу в манікюрному салоні
“Державними санітарними правилами і нормами для перукарень різних типів” (ДСПІН 2.2.2.022-99) регламентовані всі санітарно-епідеміологічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання, утримання і режиму роботи об’єктів, що надають перукарські та косметичні послуги. Згідно з цим документом, всі інструменти, які використовуються для маніпуляцій в манікюрних салонах і при яких можливе пошкодження шкіри або слизових оболонок, після кожного використання (тобто після кожного відвідувача) повинні оброблятися, а саме:
-
Інструменти без попереднього промивання водою повинні бути поміщені в дезінфікуючий розчин. Дезінфекція повинна здійснюватися відповідно до режиму, що застосовується при вірусних гепатитах.
-
Після закінчення дезінфекції інструменти повинні піддатися предстерилізаційному механічному очищенню поверхонь інструментарію і їх промивання під проточною водою.
-
І нарешті – інструмент повинен пройти етап стерилізації, для чого використовуються стерилізатори, що працюють за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації.
-
Перед стерилізацією майстер манікюру повинен помістити інструменти в спеціальні крафт-пакети. Після проходження стерилізації на крафт-пакеті, в якому знаходиться інструментарій, спеціальний індикатор повинен поміняти свій первісний колір.
Майте на увазі, що стерилізації підлягають всі металеві інструменти: щипці, ножиці, насадки для апаратного манікюру і педикюру.
Деякі інструменти, які використовуються при догляді за нігтями рук і ніг, такі як палички для кутикули, пемзи і всілякі пилочки, не підлягають стерилізації. Це означає, що вони одноразові, а, значить, їх треба видаляти після роботи з кожним клієнтом.
При виконанні манікюру і педикюру повинні використовуватися одноразові серветки.
Майстри, які мають контакт з шкірою і слизової клієнта, обов’язково повинні працювати в одноразових рукавичках.
Також після кожної процедури манікюру та педикюру повинна проводитися прибирання робочого місця.
Крім того, не варто робити манікюр в місцях, де майстри не мають можливості дотримуватися правил особистої гігієни (відсутній рукомийник з гарячою та холодною проточною води), і де відсутні умови для повноцінної обробки інструментарію;
Звичайно ж, при дотриманні всіх правил безпеки, цей ризик інфікування зводиться до мінімуму.
Дотримуйтесь вищезазначених порад, і Ваш манікюр буде безпечним!
Будьте уважними та бережіть своє здоров'я!
Жмеринське районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби у Вінницькій області