Контроль температурного режиму в дитячих закладах!
У зв’язку з несприятливими погодними умовами та зниженням температури атмосферного повітря, Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує про основні вимоги щодо дотримання температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах.
Відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234 та Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ від 25.09.2023 № 2205- відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму покладається на керівників закладів.
Враховуючи те, що відповідні показники мікроклімату в дитячих закладах є одними з ключових у збереженні здоров’я дітей, необхідно забезпечити щоденний контроль за їх дотриманням. Цей контроль має проводити медичний персонал дитячої установи чи відповідальна особа, яка призначена наказом керівника закладу.
Холоди та порушення повітряно-теплового режиму в закладах в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливаєна посилення процесів тепловіддачі і, як наслідок, – розвитку хвороби у дитини.
Відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів регламентовано температуру приміщень: у групових осередках +19 – 23° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18 – 19° C; у теплих переходах не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21° C. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40-60%.
У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів температура повітря в класах кімнатах повинна становити – 17-20°С, в майстеренях з обробки металу і дерева – 16-18°С, в спортивних залах – 15-17°С, в роздягальнях при них – 19- 23°С, в актовій залі – 17-20°С, в медичних кабінетах – 21-23°С, у вестибюлі та гардеробі –16-19°С, в санітарних вузлах– 17-21°С. Відносна вологість повітря в ЗЗСО повинна складати 40-60%.
Температура нижче зазначених нормативів неприпустима.
При цьому не слід забувати про вкрай важливий захід по профілактиці вірусних захворювань - регулярне провітрювання, яке слід проводити в будь-який час року. Якщо температура навколишнього повітря нижче -10, то досить наскрізного 5-хвилинного провітрювання на великій перерві і хвилинного на маленькій.
По мірі підвищення температури на вулиці збільшується і час провітрювання.
Жмеринське районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби у Вінницькій області