Як зменшити ризик впасти та травмуватися
В зимовий час, особливо в ожеледицю, багато людей зазнають травм внаслідок падіння. Проте є прості та дієві поради, як зменшити ризик впасти та травмуватися, навіть якщо ви генетично не пристосовані до ходіння по льоду.
- Не користуйтеся телефоном, коли йдете – покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте телефон, якщо потрібно підсвітити собі шлях. Використання гаджетів під час ходьби знижує вашу пильність: ви можете не помітити небезпеку.
- Приділіть увагу зручному взуттю з рельєфною підошвою. Не взувайте чоботи на підборах. - Ходіть обережно і без поспіху: що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися.
- Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають краще балансувати у разі падіння.
- Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння. - Носіть одяг, який робить вас помітними, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.
- Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – падати буде не так високо і не так боляче.
- Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях за ожеледиці значно збільшується.
- Тримайтеся осторонь будівель, щоби захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.
- Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря! Також дбайте, щоб уникнути переохолодження!