Джуринська територіальна громада

Вінницька область, Жмеринський район

Вітряна віспа у дітей. Лікування і профілактика

Дата: 06.04.2023 10:44
Кількість переглядів: 1672

Вітряна віспа у дітей. Лікування і профілактика

Фото без опису

Практично кожна людина в дитинстві переносить захворювання, яке називається вітряна віспа. Що ж це за хвороба і як вона протікає? Чим допомогти своєму малюкові в разі інфікування?

Як можна заразитися вітрянкою?

Вітряна віспа є однією з поширених хвороб, яка зустрічається у дітей. Хворіють нею всього раз, а після, у людини формується імунітет на все життя, причому вітрянка у дітей проходить набагато швидше і легше, ніж у старших. Даним захворюванням заражаються повітряно-крапельним шляхом, а хворіють на нього, в основному, діти до 12 років. Якщо в дитячому садку захворіє хоч одна дитина, то підхопити може майже кожний хто не хворів. Потрібно пам'ятати, що вітряна віспа - це не звичайна закладеність носа, це інфекційна хвороба, а тому лікування повинно проходити в карантині. Хоча, в зарубіжних країнах хворої дитини не відлучають від суспільства, оскільки вважають, що захворіти вітряною віспою потрібно раніше. Інфекційна хвороба стає за добу, але шкірні висипання починаються пізніше. За словами медичних працівників карантин триває дев'ять днів з появи висипань.

Ознаки вітрянки і як розвивається захворювання

Вітряна віспа ні у дітей, ні у дорослих не дає про себе знати від одного до трьох тижнів, так як відбувається інкубаційний період. Коли цей період закінчується, у хворого моментально піднімається температура тіла до 39,5 градусів, одночасно з цим з'являється і висип. Також ознаками вітрянки є головні болі і млявість.

По початку, з'являється несильний шкірний висип, а через невелику кількість часу вона збільшується. Висипання рожевого кольору і випуклої форми, а після, утворюються бульбашки з рідиною. Їх ні в якому разі не можна тиснути. Дуже неприємним є те, що висип має найсильніший свербіж, і після зникнення одних бульбашок, виникають інші. Також їх не можна чесати, щоб запобігти попадання інфекції в рани. Вітрянка у дітей проходить «бугристо». Нова висип, як правило, з'являється протягом чотирьох днів, а після, хвороба йде на спад. Там, де були бульбашки, залишаються сліди у вигляді кірочок, але вони теж з часом відпадають самі по собі.

Лікування вітряної віспи у дітей

Перше, що необхідно пам'ятати, що вітряна віспа - це інфекційне захворювання, а тому антибіотиками її неможливо вилікувати. Але чому все-таки іноді в комплексне лікування вводяться антибіотики? Справа вся в тому, що в окремих випадках до вітрянки може приєднатися бактеріальна інфекція, внаслідок чого, починається гноїння висипки. Найчастіше це виникає через розчісування. Тому, як би не було це важко, потрібно намагатися постійно відволікати дитину від чесання. Як правило, лікування відбувається в домашніх умовах, але постійно потрібно дотримуватися постільного режиму. Медикаментів від вітрянки не існує. Але, для запобігання появи нової висипу, треба частіше змінювати постільну білизну і одяг. Також, можна періодично приймати ванни зі слабеньким розчином марганцівки, особливо це ефективно для дуже маленьких дітей, так як їм важко пояснити, що не можна чесати висип, а марганцівка полегшує свербіж. Крім усього вище перерахованого, бажано дотримуватися слабкої дієти. Вітрянка у дітей проходить ще легше, якщо з їхнього раціону виключить алергени. Потрібно інтенсивно вживати молочні продукти і достатньо рідини.

Також, при лікуванні не виключено і застосування жарознижуючих препаратів, але їх потрібно давати тільки при температурі, яка вище 38. Не рекомендується давати дітям аспірин, краще - парацетамол. Для зняття свербіння, доктор може призначити антигістамінний засіб, наприклад «Діазолін». Дуже багато батьків намагаються лікувати вітрянку зеленкою. Але вона не лікує, а лише знезаражує і трохи зменшує свербіж. Ні в якому разі не можна мазати висип спиртом.

Ускладнення вітрянки у дітей

Можуть бути зовнішні ускладнення вітряної віспи - це рубці, які залишаються в тих місцях, де були бульбашки. Також, іноді може бути гноїння. Дуже рідко після вітрянки виникає енцефаломієліт - запалення головного мозку.

Особливо небезпечною є вроджена вітрянка. Щоб запобігти зараженню під час вагітності, потрібно зробити щеплення, воно робиться тільки не хворівшим на вітряну віспу раніше. А в основному, вітрянка у дітей, яким більше року, протікає без слідів і без ускладнень, але тільки при гарному догляді.

Профілактика вітрянки

Уникнути інфікування практично неможливо. Якщо в якомусь громадському місці, незадовго побував хвора людина, то вірус вже залишився в повітрі. Якщо сильно оберігати дитину від зараження в дитинстві, то вона може захворіти в старшому віці. А як говорилося вище, у дорослої людини хвороба протікає набагато складніше. Так що не потрібно сильно хвилюватися, якщо малюк побував у контакті з хворим, нехай він краще перехворіє на вітряну віспу в легкій формі і без усіляких ускладнень. Профілактичні заходи треба застосовувати лише до тих дітей, які лікуються від раку чи СНІДу. Щеплення від вітряної віспи рекомендується робити всім дітям, яким виповнився рік.

Також необхідно пам'ятати, що якщо відбувся контакт з хворим вітрянкою, потрібно негайно звернутися до лікаря, особливо якщо у дитини слабка імунна система.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора