Почули чи прочитали про дітей у скруті - будьте готові спростовувати численні фейки, міфи та стереотипи
Почули чи прочитали про дітей у скруті - будьте готові спростовувати численні фейки, міфи та стереотипи
- Стереотип №1 «Тисячі дітей посиротіли через війну і потрапили до інтернатів».
З 24 лютого 2022 року залишилися без батьківського піклування 6447 дітей. І лише кожна п’ята дитина – внаслідок смерті чи загибелі батьків або відсутністю зв’язку з батьками. Але такі діти майже не потрапляють до закладів, їх забирають до себе родичі.
- Стереотип №2 «Солодощі - універсальний подарунок до свят дітям в інституціях».
Після свят цукерки та печиво, принесені щедрими дарувальниками до різних закладів, коробками викидають на смітник. Діти просто не в змозі все це з’їсти. Допомога має бути адресною.
Стереотип №3 «Не можна проходити повз заклики про допомогу дітям в інтернеті».
- На жаль, такі заклики часто - брехливі. Тому не можна бездумно робити репост чи надсилати кошти.
А що ж робити, якщо вам не байдужі долі дітей?
Готові допомагати довгостроково – зверніться до служби у справах дітей у своєму місті чи селі. Поцікавтеся сімейними формами виховання.
Хочете допомогти дитині в інтернаті? Подумайте про наставництво. Це така індивідуальна допомога дитині із закладу, підготовка до самостійного життя. Навчіть хлопця чи дівчинку вести побут, обслуговувати себе, спілкуватися.
Поцікавтеся у службі потребами багатодітних сімей, дітей із родин ВПО, сімей у складних обставинах. Дізнайтеся, що саме потрібно. Часто буває, що це не харчі, а наприклад кросівки – бо дитина хоче займатися спортом. Набір для мистецтва чи музичний інструмент. А може треба просто побути з малечею, поки мама зайнята.
#Служба_у_справах_дітей_Джуринської_сільської_ради